Na skraju tęczy, pod smoczą strażą

Za nami wernisaż wystawy archeologicznej „Na skraju tęczy, pod smoczą strażą. Skarby przedmiotów metalowych z Brudzynia, Cierpic i Elgiszewa” (wernisaż odbył się 12 maja 2023 roku), która przyjechała do nas z Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

W małej sali wystawy czasowych przy ul. Kolegialnej 6 tuż obok siebie znalazły się wydobyte z ziemi zabytki sprzed ok. 3 tys. lat, neonowa tęcza, smok z błyszczącymi oczami i opowieści z Tolkiena.

Na ekspozycji zaprezentowane zostały trzy skarby (ponad 200 zabytków) z trenów województwa kujawsko-pomorskiego datowane na epokę brązu i wczesną epokę żelaza, każdy z nich prezentuje inną historię.
Są to zarówno wykwintne ozdoby, narzędzia pracy jak również ekskluzywna uździenica końska.

Wystawę można będzie oglądać do 23 lipca, wstęp jest bezpłatny.

Fot. Tomasz Topczewski