Wstęp do muzeum za złotówkę dla osób z niepełnosprawnościami

Uwaga, uwaga – ważna informacja. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął Uchwałę w sprawie programu pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. Dzięki niej do końca 2024 roku osoby z niepełnosprawnościami zamieszkałe na terenie Mazowsza za bilet do Muzeum Mazowieckiego w Płocku lub udział w naszej lekcji czy warsztacie zapłacą tylko złotówkę.

Tylko złotówkę zapłacą także opiekunowie lub osoby towarzyszące osobie z niepełnosprawnościami.

Z preferencyjnej ceny biletu mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności – musi być ona jednak potwierdzona legitymacją osoby niepełnosprawnej. Taką samą kwotę za bilet zapłaci opiekun faktycznie towarzyszący tej osobie. Każda z tych osób musi być mieszkańcem województwa mazowieckiego – co musi być potwierdzone złożeniem oświadczenia w instytucji kultury.

Poniżej znajdą Państwo szczegóły Programu pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”, wykaz instytucji kulturalnych na terenie Mazowsza, w których program obowiązuje oraz oświadczenie o miejscu zamieszkania, które należy pobrać, wydrukować i wypełnić przed wizytą w muzeum.

Program „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”
27 kwietnia 2024
42 KB
Wykaz instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego