Opis funkcjonalny Wystawy Art Déco

Dojazd.

Wystawa mieści się w kamienicy przy ulicy Kolegialnej sześć. Dojazd do budynku możliwy jest samochodem. Miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ulicy Kolegialnej. Są płatne, należy wykupić bilet w parkomacie, Dojazd do budynku możliwy jest także autobusami linii nr dziewiętnaście i dwadzieścia dwa. Jadąc od strony osiedla Winiary w kierunku osiedla Podolszyce należy wysiąść na przystanku o nazwie „Plac Obrońców Warszawy”. Po wyjściu z autobusu należy kierować się w prawo, w kierunku przeciwnym do jazdy. Po ok. 40 metrach należy przejść przejście dla pieszych z sygnalizacją dźwiękową. Budynek muzeum znajduje się ok. 160 metrów za przejściem dla pieszych, po lewej stronie. Jadąc od strony osiedla Podolszyce w stronę Winiary należy wysiąść na przystanku o nazwie „Tumska” i skierować się w stronę ulicy Tumskiej, zgodnie z kierunkiem jazdy. Po przejściu ok. 200 metrów skręcić w lewo, przejść przejście dla pieszych z sygnalizacją dźwiękową, następnie za 100 metrów, przejść kolejne przejście dla pieszych i za nim skierować się w lewo. Kamienica znajduje się około 50 metrów dalej, po prawej stronie.

Wejście.

Nad drzwiami wejściowymi, po prawej stronie, znajduje się totupoint. Wejście do muzeum pozbawione jest progów a drzwi otwierają się ręcznie, do wewnątrz. Wnętrze holu jest jasne i oświetlone, dominuje biel podłogi i ścian. Po przekroczeniu drzwi wejściowych znajdziemy się w dolnym holu. Na godzinie trzynastej znajduje się recepcja I szatnia. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą skorzystać z windy schodowej znajdującej się na lewo od wejścia, tuż przy schodach. Windę obsłuży pracownik muzeum. Na podłodze leży duża prostokątna wycieraczka dywanowa. Poza obrębem wycieraczki znajdują się oznaczenia poziome i pola uwagi. Na stanowisku recepcja/szatnia zawsze spotkamy pracownika muzeum. Stanowisko jest wyposażone w pętlę indukcyjną.

Wystawa – parter.

Na wprost od wejścia, na godzinie dwunastej, znajdują się dziesięciostopniowe schody. Prowadzą one do dużego jasnego holu górnego na parterze. Wejście na wystawę Art Deco znajduje się dziesięć metrów od szczytu schodów, po lewej stronie. Siedem metrów od szczytu schodów, po prawej stronie, ustawiona jest makieta budynku muzeum, wykonana w skali 1:100. W górnym holu, na podłodze, znajdują się oznaczenia poziome i pola uwagi, w kolorze czarnym. Prowadzą one na wystawę i do toalet. Idąc na wystawę, na odcinku pomiędzy schodami a wejściem na ekspozycję, mijamy po lewej stronie otwarte drzwi, to wejście do klatki schodowej prowadzącej na pierwsze piętro ekspozycji i do windy. Na klatce schodowej, po prawej stronie znajduje się winda. W poszczególnych salach wystawowych pomocą służą pracownicy muzeum.

Wystawa – pierwsze piętro.

Po zwiedzeniu ekspozycji na parterze, należy wyjść z niej tymi samymi drzwiami do holu górnego i skierować się w prawo. Idąc wzdłuż ściany po ośmiu i pół metra natrafimy na drzwi pomieszczenia w którym znajduję się klatka schodowa z windą prowadzącą na pierwsze piętro. Po prawej stronie na klatce schodowej znajdują się drzwi do windy. Winda posiada oznaczone numery pięter w alfabecie Braille’a oraz zapowiedzi głosowe. Windą można wjechać na pierwsze piętro. Po wyjściu z windy należy skierować się w lewo. Opuścimy w ten sposób mały korytarzyk i wejdziemy do holu głównego na piętrze, nieco mniejszego niż ten na parterze. Tam należy skręcić w lewo i przejść cztery i pół metra wzdłuż ściany. Znajdziemy się przy wejściu na wystawę na pierwszym piętrze. Tu również pomocą służą pracownicy muzeum.

Toalety.

Po wejściu na dziesięciostopniowe schody i przejściu około piętnastu metrów, po prawej stronie znajdują się drzwi główne do toalety. Drzwi główne oraz drzwi do poszczególnych toalet oznaczone są tabliczkami z wypukłymi piktogramami oraz informacjami w alfabecie Braille’a. Tabliczki znajdują się nad klamką. W środku po prawej stronie znajdują się drzwi do toalety dla osób z niepełnosprawnością z funkcją przewijaka. Dwa metry dalej drzwi do toalety męskiej. Po lewej od wejścia kolejno drzwi do toalety dla personelu i toalety damskiej.