Tak pięknie i zielono było na 14. Święcie Jana

Za nami 24 czerwca letnie i zielone Święto Jana w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, już 14. w historii Wiączemina. Stałym jego punktem jest nabożeństwo ekumeniczne, odprawione w.tym roku przez księży z parafii ewangelicko-augsburskich: w Płocku – Szymona Czembora i w Żyrardowie – Halinę Radacz oraz księży z parafii rzymskokatolickich: w Zycku – Jacka Warzechę i w Słubicach – Romana Batorskiego. Przed nabożeństwem usłyszeliśmy pieśni paraliturgiczne w wykonaniu przedstawicielek chóru pieśni karpackich Widymo z Sanoka. A w czasie nabożeństwa m.in. pieśni w wykonaniu Chóru z Grzybowskiej Arki.

Był także spektakl „Ptasie wesele” Teatrzyku Słuchaj Uchem i grupy dziewcząt z Domu na szlaku w Załuskowie, występy dziecięce i młodzieżowe ze Szkół Podstawowych w Świniarach, Borkach i Kamieniu, kiermasz rękodzieła i lokalnych produktów oraz warsztaty wicia świętojańskich wianków z ziela i kwiecia, wykonywania zapachowych kadzideł i woreczków, tradycyjnych piłeczek odpustowych, drewnianych i materiałowych zabawek recyklingowych oraz łowickiego haftu koralikowego i płaskiego. Do tego dawne dziecięce zabawy w kole, wyścigi na nartach, serso i kręgle. I jeszcze koncert i zabawa przy muzyce Kapeli Prusinowskich i Piotra Piszczatowskiego🎶🌿🐈

Zaczarowana atmosfera tego święta zawsze wróży nam dobre lato ☀️ Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę bawili się z nami w Wiączeminie!

Fot. Tomasz Topczewski

Udostępnij: