Taka była nasza Noc Muzeów 2023

Prawie 15 tysięcy osób – tyle zwiedzających odwiedziło nas w Noc Muzeów, 13 maja 2023 roku. Cieszymy się niezmiernie i dziękujemy bardzo!

Tegoroczna Noc Muzeów miała taneczny temat. Na patio wystawy sztuki dwudziestolecia międzywojennego szkoła tańca Swing Avenue uczyła wszystkich kroków lindy hop, na patio secesyjnej kamienicy szkoła tańca Falcon trenowała nasze umiejętności w kwestii tanga i walca, za to w Skansenie Osadnictwa Nadwiślańskiego tańczyliśmy chodzonego, oberka, polkę, kozę pod czujnym okiem Grzegorza Ajdackiego i przy akompaniamencie Janusz Prusinowski Kompania.

Do tego był jeszcze konkurs na najpiękniejsze przebranie z epoki (dziękujemy wszystkim za udział i niesamowity wkład pracy!) i nasze pracownice w pięknych strojach zrekonstruowanych w oparciu o stuletnie wykroje przez Fundację Nomina Rosae.

Jeszcze raz dziękujemy naszym gościom i już obmyślamy, jakie atrakcje przygotować dla Was za rok!

Fot. Tomasz Topczewski