Jarmark Tumski 2023 – uwaga, zmiana godzin pracy muzeum!

XV Jarmark Tumski organizowany przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Muzeum Mazowieckie potrwa w tym roku od 2 do 4 czerwca. Muzeum w jego ramach zaprasza m.in. na warsztaty rękodzieła organizowane na Starym Rynku, do Strefy Dziecięcej z mobilnym planetarium (2023 to rok Mikołaja Kopernika!) także na Starym Rynku oraz na prezentowaną przy ul. Tumskiej 8 przygotowaną wraz z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki wystawę wiecznych piór.

2 czerwca o godz. 14.40 przy ul. Kolegialnej 6 odbędą się warsztaty kaligrafii i pisania gęsim piórem (skoro mamy u siebie wystawę wiecznych piór:)).

A 3 czerwca o godz. 14.30 w auli muzeum przy ul. Kolegialnej 6 obejrzymy sobie wspólnie film o muzeum.

Uwaga – w te dni muzeum pracuje w innych godzinach:

Secesja, Tumska 8

Art deco, Kolegialna 6

Spichlerz, Kazimierza Wielkiego 11 b

Muzeum Żydów Mazowieckich, Kwiatka 7

2 i 3 czerwca od godz. 10.00 do 19.00

4 czerwca godz. 11.00 – 17.00

Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim i Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie

2,3 i 4 czerwca – godz. 10.00 – 17.00