Moda na wyścigach

Grupa osób pozuje do zdjęcia w pomieszczeniu z podłogą z czarno-białych płytek i przeszkloną ścianą. Są obran w staromode stroje - jeden z mężczyzn jest w surducie i w cylindrze, drugi ma bryczesy i kaszkiet. Kobiety mają na głowach kapelusze, na szyjach futrzane kołnierze.

Muzeum Mazowieckie w Płocku było patronem merytorycznym konkursu na najpiękniejszą stylizację oddającą ducha lat 30-tych XX wieku. Konkurs zorganizowały specjalistki od mody okresu międzywojennego z Damosfera.pl, a odbywał się on w czasie Wielkiej Warszawskiej, zawodów na Torze Wyścigów Konnych na warszawskich Służewcu, 25 września 2022 roku.

Dzień konkursu i zawodów stał pod znakami elegancji, emocji i… prawdziwych tłumów! Kilkanaście tysięcy osób podziwiało zmagania najszybszych koni na służewieckim torze, ponad setka fanów stylu lat 30-tych zgłosiła się do konkursu. Pośród tego wszystkiego muzeum na specjalnym stoisku prezentowało swe wystawy, rzecz jasna z naciskiem na wyjątkową i luksusową „Sztukę dwudziestolecia międzywojennego – art déco”. Zainteresowanie było ogromne, nasze ulotki, foldery i pamiątki były wręcz porywane z naszego stoiska, goście zawodów zapewniali, wszyscy jak jedne mąż stawią się w Płocku, by podziwiać nasze zbiory.

Wszystko to działo się w trakcie zmagań konkursowych – tylu olśniewających kreacji w stylu okresu międzywojennego jeszcze nie widzieliśmy! Na zawodach królowały kapelusze, jedwabie, cylindry, pióra, futra. Jury z dyrektorem muzeum Leonardem Sobierajem na czele stanęło przed nie lada wyzwaniem wyboru tych najlepszych.

Dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu, które jeszcze mocniej przekonuje nas, że wszyscy kochają szalone lata 20-te i 30-te!!!!

Udostępnij: