O mitach i uprzedzeniach w Muzeum Żydów Mazowieckich

Muzealna sala. Pośrodku gablota ze szklanym blatem dookoła niej mężczyźni i kobiety w różnym wieku. Na pierwszym planie po prawej stronie - przewodnik, mężczyzna w dżinsach i niebieskim swetrze. Gestykuluje i uśmiecha się.

Hannah: Challenging & Debunking Antisemitic Myths to program, którego celem jest m.in. zwalczanie antysemickich mitów i uprzedzeń, umacnianie pamięci o Zagładzie, podnoszenie wiedzy o historii Żydów.

W Muzeum Żydów Mazowieckich w ramach tego programu 24 i 25 września 2022 roku odbyło się dwudniowe seminarium – wzięły w nim udział nauczycielki i edukatorki oraz nauczyciele i edukatorzy z całej Polski. Uczestnicy prócz zajęć i wykładów w MŻM, mogli liczyć na oprowadzenie po muzeum przy ulicy Kwiatka 7 i na spacer po Płocku szlakiem mieszkańców tego miasta pochodzenia żydowskiego.

Seminarium zorganizowane zostało przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie we współpracy z Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

Fot. Zbigniew Nowak