Wystrzałowe pierwsze urodziny płockiego art déco

Zespół muzyczny na scenie muzealnej auli. Mężczyźni grają na różnych instrumentach, kobieta w zielonej sukni śpiewa do mikrofonu.

Mnóstwo gości, wspaniałe stroje, pyszny tort i cudowny koncert – tak wyglądały pierwsze urodziny wystawy „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco”, na które zaprosiliśmy wszystkich 16 września 2022 roku.

O godz. 16 zaproponowaliśmy naszym gościom specjalne urodzinowe zwiedzanie wystawy, potem był konkurs z wiedzy o epoce i piękne nagrody (pamiątki z wystawy w stylu – rzecz jasna – art déco!).

Podobne nagrody mieliśmy dla pierwszych dziesięciu osób, które zjawiły się w muzeum w stroju nawiązującym do międzywojnia. Były więc piękne suknie, smokingi, pióra i błyszczące klejnoty. Tego wieczoru Kolegialna 6 przeniosła się w czasie!

W programie był także koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Jej piękne walce, fokstroty i tanga zachwyciły wszystkich, zespół bisował i rozdawał autografy. Ich muzyka już zawsze kojarzyć się nam będzie z płockim art déco.

O ekspozycji opowiadali zebranym dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku Leonard Sobieraj (który tego wieczoru świętował także 40-lecie swej pracy zawodowej!) i Małgorzata Szadkowska, kierowniczka Działu Sztuki MMP, jedna z kuratorek wystawy.

Mieliśmy także gustowny tort. Wszystko dla naszej jubilatki, którą w trakcie roku jej istnienia odwiedziło blisko 30 tys. zwiedzających.

Fot. Sylwia Pogodzińska