Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba. Grand Prix dla art déco

Dwóch mężczyzn w średnim wieku, w garniturach uśmiecha się do obiektywu. Jeden z nich trzyma w ręku statuetkę z sylwetką wierzby. To Adam Struzik, marszałek Mazowsza i Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

28 września 2022 roku Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku, odebrał z rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika Grand Prix konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” 🏛 za wystawę „Sztuka dwudziestolecia międzywojennego – art déco. Pamięci prof. Ireny Huml”.

Trzecie miejsce w konkursie w kategorii „Muzeum w sieci” zdobył nasz filmowy cykl poświęcony dwusetleciu muzeum.

Także trzecie miejsce w kategorii „Wydawnictwa” zdobył nasz album „X wieków Płocka”.

Dziękujemy za te wspaniałe wyróżnienia i nieustająco zapraszamy do ekscytującego świata art déco!!