Profesor Buko o tajemnicach Płocka

Profesor Andrzej Buko, wybitny polski archeolog, opowiadał we środowy wieczór (22 czerwca) w Muzeum Mazowieckim w Płocku o świcie państwa polskiego i swej książce owego świtu dotyczącej.

Spora część spotkania poświęcona była tajemniczemu Mazowszu i temu, co tak naprawdę przed wiekami działo się na naszym Wzgórzu Tumskim (zdradzimy tylko hasłowo, że choć specjaliści wciąż się spierają, wszystko wskazuje że mieliśmy tu ośrodek kultu pogańskiego).

Profesor Buko opowiadał fascynująco, goście spotkania żądali mnóstwo ciekawych pytań, sprzedaliśmy wszystkie egzemplarze książki, które przygotowaliśmy na ten promocyjny wieczór.Podczas spotkania wręczyliśmy także certyfikaty przewodnikom Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna i PTTK, którzy przeszli nasze szkolenie, zdali egzaminy i teraz będą opowiadać chętnym o skarbach muzeum.

Dziękujemy za ten niezwykły wieczór!