Nowe ceny biletów do Muzeum Mazowieckiego w Płocku

Czteropiętrowa kamienica o jasnej elewacji i secesyjnych zdobieniach, siedziba Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Drodzy zwiedzający, mamy dla Was porcję wieści dotyczącą cen biletów do Muzeum Mazowieckiego w Płocku i jego oddziałów. Od 1 grudnia 2022 roku opłaty nieco wzrosną. Bardzo dawno nie było u nas żadnej biletowej podwyżki , tymczasem ceny, szczególnie energii, szybują. Na pocieszenie dodamy, że ceny biletów do Muzeum Mazowieckiego w Płocku pozostaną bardzo przystępne.

Oto nowe ceny (cennik w zakładce „bilety” zmieni się od 1 grudnia 2022 roku)

— Secesja/X wieków – 20 zł bilet normalny, 10 zł bilet ulgowy, bilet rodzinny 40 zł, bilet szkolny 200 zł, bilet grupowy 250 zł

— Secesja – 16 zł bilet normalny, 8 zł bilet ulgowy, bilet rodzinny 35 zł, bilet szkolny 140 zł, bilet grupowy 180 zł

— X wieków – 10 zł bilet normalny, 5 zł bilet ulgowy, bilet rodzinny 25 zł, bilet szkolny 100 zł, bilet grupowy 120 zł

— Spichlerz – 8 zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy, bilet rodzinny 15 zł, bilet szkolny 50 zł, bilet grupowy 70 zł (bilet na wystawy czasowe Spichlerza kosztował będzie 5 zł)

— Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie – 8 zł bilet normalny, 4 zł bilet ulgowy, bilet rodzinny 15 zł, bilet szkolny 50, bilet grupowy 70 zł

Druga ważna wiadomość jest taka, że od 1 grudnia tego roku wprowadzamy zapowiadane jeszcze przed pandemią opłaty za wstęp do Muzeum Żydów Mazowieckich. Bilet normalny do muzeum przy Kwiatka 7 kosztował będzie 7 zł, bilet ulgowy 3 zł, bilet rodzinny 10 zł, bilet szkolny 50 zł, bilet grupowy 70 zł. Płatne będą także oprowadzania po muzeum oraz lekcje i warsztaty zamawiane po 1 grudnia (zgodnie z obowiązującym cennikiem, opłaty za lekcje i warsztaty w muzeum pozostają bez zmian).

Przypominamy, że szkoły z województwa mazowieckiego w ramach programu Kulturalna Szkołą na Mazowszu na wstęp/lekcję/warsztat do wszystkich oddziałów naszego muzeum mogą zapłacić tylko 1 zł.

Wstęp na wystawę art déco, „Z Płocka i dla Płocka. Galeria Wielkich Płocczan. Galeria Themersonów”, na wystawy czasowe w Muzeum Mazowieckim w Płocku oraz do Skansenu Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim pozostaje bezpłatny.