Muzeum bez barier

Mamy dziś dla Was porcję dobrych i ważnych wieści😀

Muzeum Mazowieckie w Płocku, wspierane przez Stowarzyszenie „De Facto” , realizuje projekt „Muzeum Mazowieckie w Płocku – Muzeum bez barier”.

Zadanie finansowane przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier” 🇪🇺 polega na zwiększeniu dostępności wystawy art déco dla osób ze szczególnymi potrzebami – niewidzących i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, dla osób z problemami z poruszaniem się i ze spektrum autyzmu.

Nad projektem pracujemy już kilka miesięcy, w poniedziałek, 14 listopada, weszliśmy w długo wyczekiwaną fazę praktyczną. Na recepcji naszej wystawy zamontowaliśmy pętlę indukcyjną wzmacniającą dźwięki płynące z otoczenia dla osób z aparatami słuchowymi, tego dnia rozpoczęło się też pierwsze szkolenie dla naszych pracowników. Spotkania te mają pomóc nam w realizacji naszego celu – wystawy art déco i całego muzeum otwartego, przyjaznego i dostępnego dla wszystkich.

Na projekt składa się mnóstwo bardzo ciekawych inicjatyw – na wystawie przy Kolegialnej 6 pojawią się niebawem makiety 3D obiektów, tyflografiki, audiodeskrypcje, totupoint, oznaczenia poziome i napisy brajlowskie. W planach mamy także warsztaty dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dziękujemy naszym wspaniałym poniedziałkowym prelegentom – Beacie Wiśniewskiej, Marlenie Jaworskiej-Osickiej, Radosławowi Morawskiemu, Mariuszowi Umyszkiewiczowi i Kamilowi Bukrymowi.

I już dziś serdecznie zapraszamy wszystkie osoby ze szczególnymi potrzebami do zwiedzania wystawy art déco i całego muzeum💛

Udostępnij: