Glass Duo w Muzeum Mazowieckim w Płocku

Uwaga, uwaga – mamy ciekawe wieści. 7 marca, jak możecie wyczytać w naszej zakładce „Kalendarz imprez”, zapraszamy na promocję publikacji monograficznej „Szkło Huty Niemen” autorstwa wybitnego badacza, historyka sztuki prof. Pawła Banasia.

Dziś możemy zdradzić, że promocji albumu towarzyszyć będzie koncert duetu GlassDuo. Glass Duo tworzą Anna Szafraniec i Arkadiusz Szafraniec – kiedyś skrzypaczka i trębacz, dziś wirtuozi szklanej harfy, czyli instrumentu zbudowanego z kieliszków.

To jedyni polscy wykonawcy zajmujący się szklaną muzyką. Jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych tego typu zespołów na świecie. Ich instrument to największa szklana harfa na świecie, a jej skala sięga 5 oktaw.

Zespół współpracował z większością polskich orkiestr filharmonicznych z Filharmonią Narodową, czy Sinfonią Varsovią na czele, oraz zagranicznymi zespołami orkiestrowymi, m. in Klaipeda Chamber Orchestra z Litwy, Württemberg Chamber Orchestra z Heilbronn w Niemczech, Bursa State Symphony Orchestra w Turcji.

Muzycy biorą również udział w większych przedsięwzięciach, tworząc artystyczną oprawę takich wydarzeń jak: prezentacja projektu Europejskiego Centrum Solidarności (ECS) w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej w Brukseli, Abu Dhabi Medical Distinction Award Ceremony, 2011, Emirates Palace, Abu Dhabi, United Emirates, losowanie grup na Puchar Azji w piłce nożnej AFC Asian Cup 2011 Finals, Doha, Qatar, Wielki Finał obchodów ponownego otwarcia Queen Elizabeth Olympic Park, Londyn 2013, Wielka Brytania, Grand Prix Formula1, Singapur, 2014 i wiele innych. Zespół gościł na wielu prestiżowych scenach odwiedzając ponad 40 krajów. Zapraszany jest na najbardziej renomowane festiwale muzyczne oraz festiwale kultury.

GlassDuo wyniosło swoją szklaną muzykę na sceny wielu renomowanych sal koncertowych. Odrzucając stereotypy, wzbogacili świat muzyki dźwiękami, które są subtelne, wyrafinowane i prawdziwie unikalne.

Spotykamy się w auli Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Kolegialnej 6, 7 marca, o godz 17.00. Wstęp na spotkanie jest wolny. UWAGA – LICZBA MIEJSC W MUZEALNEJ AULI JEST OGRANICZONA.