Wernisaż wystawy „Pielgrzym” Dawida Wojtalewicza

Kolor różowy jako wyraz połączenia tego co w nas fizyczne (czerwień) i duchowe (biel) i pielgrzym wędrujący przez mistyczne krainy wypełnione światłem – to dwójka głównych bohaterów wystawy prac Dawida Wojtalewicza, zatytułowanej „Pielgrzym”, w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy ją Państwu w czwartkowe popołudnie, 11 kwietnia 2024 roku. Kto nie zdążył na wernisaż – powinien trochę żałować, bo ominął go bardzo miły czas, opowieści artysty o jego wędrówkach i bardzo ciepłe słowa, których nie szczędzili Dawidowi jego przyjaciele.

Na szczęście wystawa będzie czekać na Was w muzeum aż do 2 czerwca. Zapraszamy!

Dziękujemy Dawidowi Wojtalewiczowi za to, że zabrał nas ze sobą w swą niezwykłą duchową podróż, dziękujemy Dorocie Ożdżyńskiej za przygotowanie wystawy i wszystkim gościom czwartkowego wernisażu. W większości ubranym na różowo!

Fot. Tomasz Topczewski