Uwaga, szkoły! Zapraszamy na wspaniałe zajęcia!

Nasze nowe zajęcia warsztatowe powstały z myślą o wystawie czasowej „Tadeusz Zaremba”, prezentującej obrazy pana Tadeusza, wieloletniego dyrektora Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Zajęcia będą prowadzone w sali wystaw czasowych, w otoczeniu dzieł sztuki, przy ul. Kolegialnej 6.

Nasza propozycja dla najmłodszych (6-latki, klasy 1-3)

„Morskie opowieści i zabawa w kolory” – zastanowimy się, co nam mówią kolory, co wyrażają i czy mogą sprawić, że jesteśmy weseli lub smutni. A to wszystko pośród wielu obrazów w tematyce morskiej autorstwa pana Tadeusza Zaremby. Przyjrzymy się kolorom w malarstwie i w życiu.

Warsztat obejmuje wykonanie pracy plastycznej w technice stemplowania.

Propozycja dla nieco starszych (klasy 4-8 i szkoły ponadpodstawowe)

„Komentowanie świata” – naszą uwagę skoncentrujemy przede wszystkim na dwóch obrazach prezentowanych na wystawie czasowej: Przemiany z 1973 roku i Przemiany z 2019 roku, autorstwa Tadeusza Zaremby i Szymona Zaremby. Uczestnicy dostaną do wyboru przygotowane w muzeum szablony i w oparciu o własną wyobraźnię, pomysłowość, odwołania do znanych obrazów
czy literatury wypełnią puste pola, tworząc własną kompozycję artystyczną. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli zrealizować swoją wizję plastyczną z wykorzystaniem ołówków, kredek, farb, wyklejanek, kolażu.

Czekamy na Wasze zgłoszenia pod nr tel. 24 364 70 83. Zajęcia trwają godzinę i są darmowe!!!