Usłysz art déco – to były warsztaty wielozmysłowe w Muzeum Mazowieckim w Płocku

Aula Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Na miejscach dla publiczności siedzą kobiety i mężczyźni w różnym wieku. To uczestnicy warsztatów. Unoszą ręce i machają dłońmi - to sposób, w jaki osoby niesłyszące klaszczą.

To była najprawdopodobniej najbardziej rozgadana grupa w historii wystawy art déco naszego muzeum 😀👏🏛️

Za nami kolejne warsztaty organizowane dla osób ze specjalnymi potrzebami. 18 marca 2023 roku naszymi gośćmi były osoby z niepełnosprawnością słuchu. Opowiadaliśmy im o mieście i maszynie, historii kina, najpiękniejszych modernistycznych budynkach Warszawy oraz o kapeluszach i sukniach elegantek w stylu art déco. Rozmowom nie było końca, nasi goście mieli mnóstwo pytań, uwag, sypali żartami i wszystkiego byli ciekawi!

Dziękujemy za wspaniałą sobotę naszym gościom zrzeszonym w Polski Związek Głuchych , dziękujemy wspaniałym tłumaczom – pani Karolinie Stachowicz i panu Mariuszowi Umyszkiewiczowi, dziękujemy Stowarzyszenie „De Facto” za pomoc w organizacji warsztatów. Do zobaczenia niebawem!

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Kultura bez barier” finansowanego przez PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych