Twój bohater – muzealny konkurs z supernagrodami

Uwaga uczniowie, uwaga nauczyciele, uwaga szkoły! Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza do udziału w konkursie „Twój bohater”. Przewidziane są wspaniałe nagrody!

Jest w Muzeum Mazowieckim w Płocku miejsce, gdzie można poznać wielu wspaniałych bohaterów. To wystawa „Z Płocka i dla Płocka. Galeria płocczan XX wieku” przy ul. Kolegialnej 6. Wystarczy, że przyjdziecie z klasą na wystawę (wstęp jest darmowy, nie trzeba się zapisywać, chyba że chcecie obejrzeć ją z przewodnikiem – wtedy dajcie nam znać pod nr telefonu 24 364 70 83). Kiedy będziecie już na miejscu, wybierzcie sobie jednego bohatera wystawy. Zróbcie sobie z nim zdjęcie – na fotografii może byc tylko jedna osoba, może być grupa, może być cała klasa. Zdjęcie przysyłacie do nas (na adres m.kolibczynska@muzeumplock.eu), w tytule maila wpisując „Twój bohater”. Uwaga, do fotki dołączamy uzasadnienie – uwaga, tylko trzy zdania! – dlaczego wybraliście właśnie tego bohatera, czym Was ta postać zafascynowała. Najbardziej pomysłowe zdjęcia z najbardziej kreatywnymi uzasadnieniami – wgrywają!

W konkursie przyznamy trzy nagrody – pierwszą, drugą i trzecią. Pierwsza nagroda to aż 10 wspaniałych, właśnie wydanych albumów „Z Płocka i dla Płocka. Galeria płocczan XX wieku”, wspaniałe źródło wiedzy o historii naszego miasta, które idealnie sprawdzi się w szkolnej bibliotece.

Druga nagroda to pięć albumów, a trzecia – trzy. Do tego cała masa muzealnych pamiątek i książeczek edukacyjnych, wspaniałe dyplomy i opublikowanie zdjęć i najciekawszych uzasadnień na naszej stronie www oraz w mediach społecznościowych z wielkimi gratulacjami dla szkoły i pomysłowej klasy (czyli sława, sława, sława:)).

Na wasze zdjęcia czekamy do 16 czerwca 2023 roku, już 19 czerwca ogłosimy, kto wygrał. Zapraszamy do zabawy i wspólnego poznawania bohaterów z naszego miasta.