„Razem i osobno” – jesteśmy już po wernisażu

W sali wystawy czasowych Muzeum Mazowieckiego w Płocku do 16 lipca 2023 roku oglądać będzie można wystawę „Razem i osobno” powstałą we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno – Humanistycznym w Radomiu. Swe prace prezentują na niej prof. Andrzej Markiewicza oraz prof. Hanna Wojdała-Markowska.

Prof. dr hab. Andrzej Markiewicz

ur. 1956r. w Skarżysku Kamiennej. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 1986r. uzyskał dyplom magistra wychowania plastycznego w pracowni malarstwa i rysunku prof. Mieczysława Hermana oraz pracowni grafiki prof. Stanisława Góreckiego. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową, malarstwem. Swoją twórczość prezentował na ponad 30 wystawach indywidualnych oraz ponad 250 wystawach zbiorowych. Laureat nagród i wyróżnień w wystawach konkursowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Profesor tytularny, obecnie dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu.

Na wystawie pt. ,,Razem i osobno” prezentuje realizacje w technice grafika: serigrafie, digital print a także rysunki i obiekty artystyczne. Zestaw prac prezentuje subiektywną drogę w poszukiwaniu prawdy o związku rzeczywistości i imaginacji, a także o jego inspiracyjnym potencjale.

Dr hab. Hanna Wojdała – Markowska, prof. UTH

ur. 1964r. w Radomiu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecne ASP), gdzie w 1990r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wiesława Garbolińskiego oraz w pracowni gobelinu i dywanu prof. Antoniego Starczewskiego. Zajmuje się malarstwem, tkaniną unikatową i autorskim ubiorem. Swoją twórczość prezentowała na ponad 35 wystawach indywidualnych oraz ponad 200 wystawach zbiorowych. Laureatka kilkunastu nagród, wyróżnień na wystawach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Profesor uczelni, kierownik Katedry Architektury Wnętrz i Wzornictwa Ubioru.

Na wystawie pt. ,,Razem i osobno” prezentuje realizacje w technice malarstwa na płótnie. Powierzchnie obrazów zostały zbudowane poprzez nawarstwianie różnych rodzajów farb, kredek, pasteli oraz przy użyciu pędzli, szablonów, stempli, kolażu. Wśród inspiracji są zaobserwowane mini i makro struktury z otaczającej rzeczywistości.

Obejrzyjcie kilak zdjęć z wernisażu wystawy, który odbył się 1 czerwca 2023 roku.

Fot. Tomasz Topczewski

Udostępnij: