Muzeum w Norwegii

Kolejne wydarzenia w ramach projektu „Opowieści” odbyły się w norweskim mieście Hamar – siedzibie naszego partnera w projekcie, Kunstbanken. Od 19 do 22 października odbywała się tam norweska edycja Festiwalu Sztuk Performatywnych. Przypomnijmy, że polska edycja odbyła się w muzeum w lipcu i przyjęta została entuzjastycznie.

Muzeum Mazowieckie w Płocku w Norwegii reprezentowali: dyrektor MMP Leonard Sobieraj, koordynatorka projektu Agnieszka Kaniewska – Płocieniak i Joanna Michalska – Iwankiewicz.

Drugą okazją do wizyty w Hamar było spotkanie partnerskie. W przyjacielskiej atmosferze omówiono na nim dotychczasowe doświadczenia współpracy w projekcie oraz zastanawiano się nad kontynuacją współdziałania.

Był też czas na swobodne rozmowy, zwiedzenie urokliwego Hamar oraz wycieczkę wzdłuż pobliskiego najdłuższego jeziora w Norwegii. Pogoda – i ta meteorologiczna, i ta ducha – sprzyjała. Festiwal i spotkanie były świetnym czasem spędzonym w sympatycznej i twórczej atmosferze.

Środki na realizację projektu pochodzą z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) 2014 – 2021 w ramach Programu Kultura oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij: