Ta wystawa została zakończona

Wystawa czasowa: Razem i osobno

Informacje

Oddział, w którym jest ta wystawa

  Art déco

Adres oddziału

  ul. Kolegialna 6, 09-402 Płock

Godziny otwarcia

 
Dni Okres letni Okres zimowy
Pon. Nieczynne Nieczynne
Wt. - Nd. 10:00 – 17:00 10:00 – 16:00

Muzeum Mazowieckie w Płocku oraz Uniwersytet Technologiczno – Humanistyczny w Radomiu zapraszają na wystawę prac prof. Andrzeja Markiewicza oraz dr Hanny Wojdały-Markowskiej zatytułowaną „Razem i osobno”.

Prof. dr hab. Andrzej Markiewicz
ur. 1956r. w Skarżysku Kamiennej. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 1986r. uzyskał dyplom magistra wychowania plastycznego w pracowni malarstwa i rysunku prof. Mieczysława Hermana oraz pracowni grafiki prof. Stanisława Góreckiego. Zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową, malarstwem. Swoją twórczość prezentował na ponad 30 wystawach indywidualnych oraz ponad 250 wystawach zbiorowych. Laureat nagród i wyróżnień w wystawach konkursowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Profesor tytularny, obecnie dziekan Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu.
Na wystawie pt. ,,Razem i osobno” prezentuje realizacje w technice grafika: serigrafie, digital print a także rysunki i obiekty artystyczne. Zestaw prac prezentuje subiektywną drogę w poszukiwaniu prawdy o związku rzeczywistości i imaginacji, a także o jego inspiracyjnym potencjale.

Dr hab. Hanna Wojdała – Markowska, prof. UTH
ur. 1964r. w Radomiu. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecne ASP), gdzie w 1990r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wiesława Garbolińskiego oraz w pracowni gobelinu i dywanu prof. Antoniego Starczewskiego. Zajmuje się malarstwem, tkaniną unikatową i autorskim ubiorem. Swoją twórczość prezentowała na ponad 35 wystawach indywidualnych oraz ponad 200 wystawach zbiorowych. Laureatka kilkunastu nagród, wyróżnień na wystawach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Profesor uczelni, kierownik Katedry Architektury Wnętrz i Wzornictwa Ubioru.
Na wystawie pt. ,,Razem i osobno” prezentuje realizacje w technice malarstwa na płótnie. Powierzchnie obrazów zostały zbudowane poprzez nawarstwianie różnych rodzajów farb, kredek, pasteli oraz przy użyciu pędzli, szablonów, stempli, kolażu. Wśród inspiracji są zaobserwowane mini i makro struktury z otaczającej rzeczywistości.

Wystawa prezentowana jest w sali wystaw czasowych przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp wolny.