Warsztaty „Secesyjne rysowanki na ceramice”

21 maja 2022
Sala edukacyjna
Kolegialna 6

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach muzealnych, które w Muzeum Mazowieckim prowadzi Grupa kreatywna Tu mi wolno.

Warsztaty są połączeniem twórczej zabawy z historią sztuki. Dlaczego warsztaty są rodzinne? Bo bawią się, uczą i tworzą nie tylko dzieci ale też ich rodzice.

Na kolejne warsztaty z tego cyklu zapraszamy wszystkich chętnych 21 maja (w sobotę) o godzinie 11:00 do Muzeum Mazowieckiego przy ulicy Kolegialnej 6 w Płocku.Warsztaty „Secesyjne rysowanki na ceramice”- skierowane są do dzieci od 4 roku życia (wraz z jednym rodzicem).

Podczas zajęć czeka Was wyprawa do sal muzealnych gdzie wspólnie poszukamy secesyjnych motywów roślinnych i zwierzęcych (porozmawiamy też o tych zwierzętach oraz roślinach, które najbardziej pokochali twórcy stylu Art Noveau).

Następnie (już w sali warsztatowej) secesyjne wzory narysujemy na ceramicznych kubeczkach. Kubeczki jako pamiątkę z zajęć uczestnicy zabiorą ze sobą do domu.

Warsztaty są bezpłatne ale w związku z ograniczoną liczbą miejsc nie czekajcie z zapisami! Rezerwacji miejsc na warsztaty dokonacie pod numerem telefonu 797904281