Vanitas. Wystawa fotografii Henryka Malesy

04 lipca 2024
Kolegialna 6

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na „Vanitas”, wystawę fotografię Henryka Malesy inspirowaną malarstwem holenderskimi martwymi naturami z XVII/XVIII w.

Henryk Marian Malesa – fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej ZPAF, Członek Rady Fundacji „Centrum Fotografii”, Prezes Zarządu Fundacji Fotografia Polska, Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Współpracuje z „Jazz Forum”, Galerią B&B w Bielsku Białej i Bielską Zadymką Jazzową. Ma na swym koncie około 60 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą oraz udziały w wystawach zbiorowych.

Artysta o wystawie:
Na wystawie prezentuję 29 prac stworzonych w studiu, gdzie budowałem pełne inscenizacje wykorzystując do tego tylko oryginalne rzeczy i sprzęty z epoki oraz naturalną florę i faunę (kwiaty, owoce, owady, i inne). Wszelkiego rodzaju efekty uzyskałem wykorzystując światło naturalne i sztuczne. Fotografie nie zawierają ingerencji cyfrowej. Prace zostały oprawione w stare ramy nawiązujące w kształcie i ornamencie do epoki. Cykl fotografii Vanitas był tworzony przez 3 lata.

Zapraszamy na wernisaż 4 lipca, o godz. 17.00, do małej sali wystaw czasowych Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp wolny.