Premierowe czytanie sztuki teatralnej „To nie jest twoje miejsce – przypadek Rywki Profitkier”

13 grudnia 2022
Muzeum Żydów Mazowieckich
Kwiatka 7

Muzeum Żydów Mazowieckich zaprasza na premierowe czytanie sztuki teatralnej „To nie jest twoje miejsce – przypadek Rywki Profitkier” z udziałem Kamili Baar, Barbary Jonak, Piotra Ligienzy, Agnieszki Przepiórskiej i Krzysztofa Wacha.

Po czytaniu zaplanowany jest wykład multimedialny, który wygłosi dr Natalia Judzińska i dyskusja.

Rywka Profitkier była studentką Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, która w 1937 roku wykazała się wielką odwagą: przeciwstawiła się systemowi segregacji rasowej zwanej gettem ławkowym. Scenariusz sztuki teatralnej o Rywce napisał Piotr Rowicki. Premierowe czytanie w reżyserii Olgi Chajdas (znanej z reżyserii seriali „Wataha” i „1983” oraz filmu „Nina”) odbędzie się w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku. Wstęp wolny.