„Rekonfiguracje” – wernisaż wystawy wykładowców i wykładowczyń ASP w Warszawie

Grafika reklamująca wystawę, fioletowe tło, pośrodku wizerunek abstrakcyjnego kształtu przypominającego wachlarz albo muszę, po lewej stronie duży napis "Rekonfiguracje".
18 kwietnia 2023
Kolegilalna 6

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na swą kolejną wystawę czasową. W dużej sali przy ul. Kolegialnej 6 zaprezentujemy szeroki wybór prac ok. 30 polskich artystów sztuki współczesnej, profesorek i profesorów, wykładowczyń i wykładowców warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W muzeum podziwiać będzie można ich obrazy, grafiki, instalacje video, fotografie, filmy.

Tytuł odnosi się do ponownego reinterpretacji doświadczenia polegającej na ponownym przemyśleniu jego istoty. Jedyną cenzurą dla zachodzących zjawisk będzie tolerancja.

Wstęp na wernisaż jest darmowy. Kuratorem wystawy jest profesor Włodzimierz Szymański, który na Wydziale Sztuki Mediów ASP prowadzi Pracownię Alternatywnego Obrazowania.