Zapraszamy na wystawę „Szancer, wyobraź sobie”

– Kiedy wrócę do domu, pierwsze, co zrobię, to znajdę swój egzemplarz „Konika Garbuska” z ilustracjami pana Szancera i wrócę do mojego odległego dzieciństwa – powiedział jeden z uczestników wernisażu wystawy „Szancer, wyobraź sobie!” w Muzeum Żydów Mazowieckich.

Wspólnie bawiliśmy się teatrzykiem cieni, w przebraniach pozowaliśmy do zdjęć, układaliśmy puzzle, podziwialiśmy lokomotywę i ilustracje Jana Marcina Szancera, recytowaliśmy „Okulary” Juliana Tuwima. Ale przede wszystkim znów staliśmy się dziećmi i zanurzyliśmy się w niesamowity świat wyobraźni bohatera wieczoru.

Wystawę o Janie Marcinie Szancerze, malarzu dziecięcych marzeń, która przyjechała do nas z Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, w MŻM można oglądać do 19 lutego 2023 roku.

Zapraszamy serdecznie.

Fot. Tomasz Topczewski