Wystawa stała: Wystawa historyczna w Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie

Oddział, w którym jest ta wystawa

Muzeum Wisły w Wyszogrodzie

Adres oddziału

ul. Rynek 1, 09-450 Wyszogród

Dni Okres letni Okres zimowy
Pon. Nieczynne Nieczynne
Wt. - Nd. 10:00 – 17:00 10:00 – 16:00
Sala muzeum w Wyszogrodzie. Kamienna Podłoga, białe ściany. Po obu stronach sali obikety związane z życiem na rzece - łodzie, sieci, wiklinowe kosze. Część sieci i koszy powieszona jest także u sufitu.

O wystawie

Witamy w oddalonym o 40 km od Płocka Wyszogrodzie. Tu, nad brzegiem Wisły, znajdziecie najmłodszy oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku – Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie. Jest z nami od roku 2018. Znajdziecie w nim pamiątki związane z Wyszogrodem – archeologiczne zabytki  odkryte na średniowiecznym Wzgórzu Zamkowym,pamiątki po Olendrach oraz lokalnej społeczności żydowskiej, zbiór militariów, wśród których część nawiązuje do bitwy nad Bzurą z września 1939 r. A w części ekspozycji związanej z Wisłą modele dawnych łodzi, barek i statków, w tym bocznokołowców. Atrakcją jest mierząca ok. 6 m makieta mostu w Wyszogrodzie, rozebranego w 1999 r., uważanego za najdłuższą przeprawę drewnianą w Europie. Za to w bezpośrednim sąsiedztwie muzeum, w specjalnym oszklonym pawilonie, można oglądać szczątki radzieckiego samolotu Pe-2 z okresu II wojny światowej, wydobyte w 2015 r. z rozlewisk Bzury.

Gdzie? Rynek 1, Wyszogród

Kiedy? Wystawę zwiedzać można od wtorku do niedzieli, w okresie letnim od godz. 10.00 do 17.00, w okresie zimowym od 10.00 do 16.00 (ostatnie wejście – 45 minut przed zamknięciem)

Za ile? Bilet normlany – 5 zł, ulgowy – 3 zł