Ta wystawa została zakończona

Wystawa czasowa: Rekonfiguracje

Informacje

Oddział, w którym jest ta wystawa

  Art déco

Adres oddziału

  ul. Kolegialna 6, 09-402 Płock

Godziny otwarcia

 
Dni Okres letni Okres zimowy
Pon. Nieczynne Nieczynne
Wt. - Nd. 10:00 – 17:00 10:00 – 16:00
Wernisaż wystawy "Rekonfiguracje" w muzeum. Biała sala, na ścianach obrazy, w oddali dwie sylwetki zwiedzających kobiet. Na pierwszym planie szklana rzeźba ludzkiej głowy na postumencie, artystycznie przetworzona, przypominająca maskę w hełmie. Szło jest srebrne i przypomina metal.

O wystawie

Zapraszamy na wystawę profesorów, profesorek, wykładowców i wykładowczyń ASP w Warszawie pt.: „Rekonfiguracje”w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Wystawa „Rekonfiguracje” ma na celu ukazanie zachodzących zmian w obszarze społeczno-kulturowym. Przyjęta tolerancja w tworzeniu obrazu i relacyjności dla powstałych nowych obszarów, estetycznych znaczeń doprowadza do określenia stanu posiadania tu i teraz wobec kulturowych przemian.

Projekt otwarty jest na różne media, technologie, a jedyną cenzurą dla zachodzących zjawisk jest tolerancja.
Tytuł wystawy odnosi się do reinterpretacji doświadczenia polegającej na ponownym przemyśleniu jego istoty. Współczesne doświadczenie jako kontekst i przedmiot wystawy poddane jest różnorodnym znaczeniom, a samo tworzenie i konstytuowanie się konkretnych postaw twórczych opiera się o doświadczenie rozpięte między empiryzmem, a idealizmem. Zestawienie tak rozumianego doświadczenia doprowadza do estetycznego zmierzchu idei piękna na rzecz autonomizacji sztuki z otwarciem na funkcjonowanie w przestrzeni publicznej, aż po relacje transkulturowe uwzględniające obecny transhumanizm i sztuczną inteligencję.

Kurator wystawy: prof. Włodzimierz Szymański

Miejsce – sala wystaw czasowych, ul. Kolegialna 6

Uczestnicy:

Ewa Bobrowska, Tymoteusz Bryndal, Prot Jarnuszkiewicz, Paula Jaszczyk, Karol Jaworowski, Klaudia Kiercz Długołęcka, Piotr Kopik, Mateusz Kowalczyk, Dorota Kozieradzka, Witold Krassowski, Piotr Kucia, Anita Kwiatkowska, Ryszard Ługowski, Izabela Maciusowicz, Monika Murawska, Adam Myjak, Błażej Ostoja Lniski, Krzysztof Olszewski, Sławomir Ratajski, Piotr Smolnicki, Katarzyna Stanny, Antoni Starowieyski, Maria Strzelecka, Paweł Susid, Maciej Szczęśniak, Michał Szuszkiewicz, Włodzimierz Szymański, Maryna Tomaszewska, Mieczysław Wasilewski, Mariusz Wideryński, Jakub Wróblewski, Andrzej Zwierzchowski.

Galeria