Ta wystawa została zakończona

Wystawa czasowa: Bartnicy – odwieczni tłumacze życia pszczół

Oddział, w którym jest ta wystawa

Spichlerz

Adres oddziału

ul. Kazimierza Wielkiego 11B, 09-402 Płock

Dni Okres letni Okres zimowy
Pon. Nieczynne Nieczynne
Wt. - Nd. 10:00 – 17:00 10:00 – 16:00

Zapisy na zajęcia i warsztaty dla szkół i przedszkoli pod numerem: 24 262 25 95 lub 24 262 48 69
Więcej informacji na podstronie Szkoły.

Jedno z zdjęć prezentowanych na wystawie, to czarno-biała fotografia bartnika. Mężczyzna ma brodę, futrzaną czapkę, kraciastą koszulę i kurtkę. O czymś opowiada, gestykuluje. W tle jest zimowy pejzaż.

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wystawę wystawy „Bartnicy – odwieczni tłumacze życia pszczół”, która prezentowana jest w Spichlerzu przy ul. Kazimierza Wielkiego 11b.
Autorem wystawy jest Krzysztof Heyke – polski fotografik, wydawca, podróżnik, profesor łódzkiej szkoły filmowej.

Wystawa jest owocem licznych podróży odbytych do bliższych i dalszych zakątków globu, a celem ocalenie pamięci o ostatnich tradycyjnych bartnikach.

Na wystawę składają się liczne fascynujące fotografie i unikatowe obiekty. Dla dzieci przygotowaliśmy stolik sensoryczny, malowanki i książeczki do oglądania.