Zapusty w muzeum! Zapraszamy na obrzędowy spektakl ze Szczawina Kościelnego

Grupa ludzi na scenie. Wszyscy oni biorą udział w przedstawieniu zapustowym, mają na sobie stroje aniołów, diabłów, pasterzy, księży. Są w różnym wieku. Stoją w trzech rzędach. Dziewczynka w futrzanej kamizelce pośrodku śpiewa.
21 lutego 2023
Kolegialna 6

Muzeum zaprasza na spektakl „Szczawińskie zapusty”, spektakl związany z tradycją kłusoków, ostatnich dni karnawału, przebierańców, chodzenia po domach, zabaw i tłustego jedzenia.

O tym wszystkim opowiadają „Szczawińskie zapusty”, międzypokoleniowy spektakl w reżyserii Renaty Mosiołek z muzyką na żywo.

„Zapusty” były wystawiane na Mazowieckich Zapustach, a w roku 2020 były nominowane w plebiscycie na wydarzenie roku „Z Tumskiego Wzgórza”.

Wstęp jest wolny! Zapraszamy do auli Muzeum Mazowieckiego w Płocku – ul. Kolegialna 6 – dokładnie w dzień zapustów!