X Płockie Dni Żydowskie: Spotkanie autorskie z Anną Bikont

06 września 2022
Muzeum Żydów Mazowieckich
Kwiatka 7

W 2022 roku ukazała się najnowsza książka Anny Bikont zatytułowana „Cena. W poszukiwaniu żydowskich dzieci po wojnie”.
Jest pisarką i dziennikarką związaną z „Gazetą Wyborczą”, którą współtworzyła. Za książkę „My z Jedwabnego” otrzymała Nagrodę Historyczną „Polityki” i European Book Prize. Wydanie amerykańskie tego reportażu znalazło się na liście stu najważniejszych książek 2016 roku według „The New York Timesa” i zostało nagrodzone National Jewish Book Award. Jest też autorką biografii Ireny Sendlerowej „Sendlerowa. W ukryciu”, za którą otrzymała Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Ponadto z Joanną Szczęsną napisała „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu” (wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury) i „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej”, a z Heleną Łuczywo – biografię Jacka Kuronia „Jacek” wyróżnioną Nagrodą Historyczną „Polityki”.
Spotkanie poprowadzi Rafał Kowalski.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.