Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”

Łąka pod zachmurzonym niebem, na łące uśmiechnięci kobiety i mężczyźni w ludowych strojach. To członkowie zespołu "Ziemia Gąbińska".
09 lutego 2023
Spichlerz
Kazimierza Welkiego 11 b

Występ rozpoczyna  promocję niedawno reaktywowanego  przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gąbinie, zespołu folklorystycznego. Zespół działając od października 2021 roku zdążył zgromadzić aż ok. 80 osób chcących nie tylko tańczyć, śpiewać i grać, ale także poznawać i kultywować obrzędy zwyczaje, stój regionu gąbińskiego.

Dodatkowymi atrakcjami będzie wystawa fotografii zespołu, wykonanych przez Emilię i Natalię Stefańskie oraz zaplanowane na 18 lutego warsztaty tańca, które poprowadzą kierownicy zespołu i inicjatorzy jego reaktywacji – Katarzyna Gać (choreograf) i Marcin de Lehenstein Werndl (muzyk).

Wstęp wolny, zapraszamy!