To wydarzenie zostało zakończone

Wystawa „The Beatles – muzyka i przeboje wszech czasów”

18 maja 2022
godz. 12:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Tumska 8

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, wraz z Muzeum Mazowieckim zaprasza na otwarcie wystawy „The Beatles – muzyka i przeboje wszech czasów”, która odbędzie się w ramach XIV Jarmarku Tumskiego.

Otwarcie w Muzeum Mazowieckim w Płocku zaplanowano na 18 maja, na godzinę 12:00. Kolejna wystawa, tym razem towarzysząca XIV edycji Jarmarku Tumskiego, jest ekspozycją nietypową, prezentuje bowiem pamiątki związane z historią i twórczością absolutnie najsłynniejszego w dziejach muzyki rozrywkowej zespołu The Beatles.

Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Bohdana Kowalczyka – ambasadora XIV Jarmarku Tumskiego. Na gromadzoną od 1962 roku, a liczącą dzisiaj ponad 300 eksponatów, kolekcję składają się między innymi płyty gramofonowe, płyty CD i DVD, kasety magnetofonowe, albumy i wydawnictwa książkowe, czasopisma, wycinki prasowe, plakaty, zdjęcia, karty do gry a także…puzzle !

Wśród eksponatów, które będzie można obejrzeć w muzeum, znajduje się również oryginalna tablica rejestracyjna, ze słynnego zdjęcia, na którym John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr przechodzą przez pasy.

Wystawa, od momentu otwarcia, czynna będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-16:00, a w dniach 3-5 czerwca, w godzinach funkcjonowania Jarmarku Tumskiego (w piątek w godzinach 12:00-19:00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00-19:00). Wstęp bezpłatny.

Wystawa towarzyszy XVI Jarmarkowi Tumskiemu, który odbędzie się w dniach 3-5 czerwca na ulicach Starego Miasta w Płocku. XIV Jarmark Tumski odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego. Miasto Płock za dotychczasowe działania w zakresie upowszechniania kultury oraz za wyjątkowość wydarzeń planowanych na 2022 rok, uzyskało tytuł „Stolicy Kultury Mazowsza 2022 roku”.

XIV Jarmark Tumski współorganizowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.Organizatorami Jarmarku Tumskiego są Miasto Płock, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Udostępnij: