To wydarzenie zostało zakończone

Wernisaż wystawy „Przez pryzmat ogrodu”

05 kwietnia 2024
godz. 17:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Kolegialna 6

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej Mirosława Lumy zatytułowanej „Przez pryzmat ogrodu”.

Artysta w małej sali wystaw czasowych przy ul. Kolegialnej 6 zaprezentuje zaprezentuje prace powstałe w czasie ostatnich pięciu lat. Będą to obrazy z cyklu „Ogrody”, w których wypowiada językiem kolorów hymn na cześć piękna witalności, na cześć mnogości form, drżenia światła i wreszcie… nieodwracalnego porządku świata Natury. Autor zachęca odbiorców do patrzenia „przez pryzmat malarskiego ogrodu” jak się patrzy przez „czarodziejskie szkło”, by dostrzec zachwycający i jedyny w swoim rodzaju – otaczające nas mikrokosmosy.

Mirosław Luma – artysta malarz, Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego (od 1999 r.), Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006 r.). Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju m.in. w Warszawie, Olsztynie, Płocku i zagranicą: w Bonn, Dussledorfie, Siegburgu, Lyonie, Katanii, Rzymie.

Wernisaż – 5 kwietnia 2024 roku, godz. 17.00, ul. Kolegialna 6.

W trakcie wernisażu zaplanowany jest minikoncert w wykonaniu Zofii Zielińskiej (śpiew) i Jana Ruteckiego (pianino).

Wystawę będzie można oglądać do 7 maja.


Udostępnij: