Wernisaż wystawy „Piramidy, piramidy”

Pustynia pokryta żółtym piaskiem, nad nią niebieskie niego. Na linii horyzontu trzy piramidy, kamienne budowle w kształcie ostrosłupów. Dwie z nich są po prawej stronie, jedna po lewej.
23 lutego 2023
KOlegialna 6

Wystawa z cyklu „Piramidy, piramidy” – połączenie fotogramów, animowanych projekcji oraz instalacji przestrzennych – jest rozwinięciem pracy doktorskiej Tomasza Sobeckiego. Stanowi refleksję nad starożytnością oraz jest jej interpretacją z odniesieniem do współczesności. Opowiada o idei dotknięcia nieba poprzez starożytne piramidy oraz nowojorskie i chicagowskie drapacze chmur.

Dr Tomasz Sobecki to toruński fotografik, którego wystawy prezentowane były na wystawach w Polsce i poza jej granicami m.in. w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Kazachstanie, USA oraz w Niemczech.

Pracą „Idea piramid” uzyskał stopień doktora sztuki w zakresie fotografii na Wydziale Operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Wystawę oglądać będzie można w sali wystaw czasowych Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp jest bezpłatny.

23 lutego o godz. 17 zapraszamy Państwa na wernisaż.