To wydarzenie zostało zakończone

Weekend z kulturą seniora. Darmowe warsztaty dla dziadków i wnuczków „Stemple Gustava Klimta”

01 października 2023
godz. 11:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Kolegialna 6

Muzeum Mazowieckie zaprasza na warsztaty „Stemple Gustava Klimta” babcie, dziadków i ich wnuczki! Zajęcia organizujemy w ramach akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Weekend z kulturą seniora”. Podczas zajęć porozmawiamy o życiu i twórczości Gustava Klimta a w części warsztatowej chwycimy za najróżniejsze rodzaje stempli i wspólnie stworzymy własne wielkoformatowe interpretacje „Pocałunku”. Obiecujemy fajny czas razem i pamiątkę w postaci pięknego malunku.

Spotykamy się 1 października, o godz. 11.00, przy ul. Kolegialnej 6. Ponieważ stemple mogą pobrudzić (choć oczywiście nie muszą), lepiej nie ubierać się wyjątkowo odświętnie.

Warsztaty są darmowe. Czekamy za zapisy – tel. 24 364 70 83.

W ramach akcji „Weekend z kulturą seniora” mamy także dodatkową niespodziankę – od 29 września do 1 października wszyscy seniorzy wchodzą na wystawy Muzeum Mazowieckiego w Płocku i jego oddziałów za darmo!

A teraz kilka słów o samej akcji – w dniach od 29 września do 1 października 2023 r. po raz dziesiąty w całej Polsce odbędzie się „Weekend seniora z kulturą” – akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju.

Udostępnij: