To wydarzenie zostało zakończone

Warsztaty z tworzenia mozaiki ceramicznej

14 października 2023
godz. 11:00
Spichlerz
ul. Kazimierza Wielkiego 11 b

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z tworzenia mozaiki ceramicznej, które odbędą się w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 11 b. Zapraszamy do zapisu pod nr tel. 24 262 25 95.

Uwaga – liczba miejsc limitowana do 14 osób. Prosimy o przemyślane zapisy, ponieważ zajęcia odbywać się będą przez trzy kolejne soboty miesiąca, tj. 14, 21 i 28 października, w godz. od 11.00 do 13.00. Uczestnicy poznają kolejne etapy wykonywania mozaiki. Zapewniamy materiały, miłe miejsce do nauki w budynku spichlerza i wspaniałego wykładowcę. Każdy uczestnik wykona mozaikę ceramiczną w formacie A3.

Program warsztatów:

I spotkanie – wycinanie mozaiki z masy ceramicznej według wcześniej przygotowanego projektu

II spotkanie – szkliwienie wypalonych elementów mozaiki

III spotkanie – przyklejanie mozaiki na deskę i fugowanie

Warsztaty poprowadzi Marta Gorajek z Akademii Młodej Sztuki, która z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania ceramikiem. Od 2018 roku związana jest z Akademią Małej Sztuki Beaty Szajdziuk. To pod jej skrzydłami robiła pierwsze kroki w pracy z gliną. Ukończyła kilka kursów w ośrodku szkoleniowym Akademii Łucznicy m.in. Ceramika w edukacji artystycznej i terapii – I i II stopień oraz Ceramiczna mozaika artystyczna. Na co dzień prowadzi warsztaty ceramiczne w szkołach i przedszkolach w Płocku i okolicach.

Udostępnij: