Warsztaty modniarskie. Stwórz swój własny fascynator!

27 maja 2023
Muzem Mazowieckie w Płocku
Kolegialna 6

Wraz z Damosferą oraz M&M Millinery zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modniarskie! Każdy z uczestników stworzy swój własny fascynator, wysmakowaną i stylową ozdobę na głowę. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały i opiekę wybitnych specjalistek-modystek.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 11.00 i potrwają do godz. 13.00 (chyba że zaistnieje potrzeba ich wydłużenia). Każdy z uczestników zabiera swój fascynator do domu i potem wykorzystuje go przy tysiącach okazji. Oczywiście, by fascynować:))

Spotykamy się w sali edukacyjnej muzeum przy ul. Kolegialnej 6. Zapisy – 24 364 70 83.

Koszt warsztatów – 150 zł od osoby (w cenie są wszystkie potrzebne materiały oraz instruktaż).

Nowe przyjaźnie i wspaniała atmosfera – gratis!

Kilka słów o naszych współorganizatorach:

M&M Millinery

Marka M&M Millinery powstała z miłości do mody i nakryć głowy. Oryginalność, inność, ekstrawagancja, precyzja i estetyka wykonania to wszystko cechuje kapelusze, toczki i fascynatory wychodzące spod igły Martyny Maliszewskiej-Mańk – założycielki marki. Martyna – z wykształcenia germanistka, historyczka sztuki i mody, wizjonerka o wyobraźni bez granic. W związku z szerokim zainteresowaniem wzornictwem przemysłowym ukończyła także studia Design Management w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, rozwija się w obszarze marketingu (dyplom Executive MBA). Modniarstwem zajmuje się od prawie dziesięciu lat. Wiedzę na temat projektowania i techniki tworzenia nakryć głowy zdobywała u polskich modystek, które swój warsztat doskonaliły pod okiem angielskich mistrzów, a także uczestniczyła w wielu kursach online u modystek z całego świata wyznaczających trendy modowej elegancji. W swojej pracowni posiada wiele form modniarskich, większość z ponad 50 letnią tradycją, Pracuje na materiałach używanych przez największych brytyjskich projektantów, takich jak sinamay, abaka czy buckram, pozostaje także wierna polskiemu filcowi.

Damosfera

Damosferę z zamiłowania do kapeluszy i fascynatorów stworzyła Katarzyna Krauss. Katarzyna – radca prawny z sukcesem prowadząca na warszawskim Mokotowie własną kancelarię prawną, w ramach której wspiera przedsiębiorców i osoby fizyczne w trudnych dla nich sprawach z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego, spad-kowe czy autorskiego. Radca prawny w kapeluszu? Otóż to! To dzięki temu zrodził się pomysł stworzenia Damosfery, która propaguję modę nakrycia głowy, ale również z sukcesami organizuje konkursy na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu. Damosfera to także portal – www.damosfera.pl, który został dostrzeżony przez jedno z największych mediów w Polsce portal – Onet. Dzięki temu treści zamieszczane na damosfera.pl pojawiają się także na onet.pl.