Święto Niepodległości w muzeum

10 listopada 2022

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości serdecznie zapraszamy przedszkola oraz szkoły do wzięcia udziału w zajęciach o tematyce patriotycznej, które prowadzone są w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

— Państwa uwadze polecamy lekcję „Symbole Narodowe” prowadzoną na ekspozycji X wieków Płocka oraz warsztaty muzealne „Kto Ty jesteś?” prowadzone w Sali Edukacyjnej – przybliżające młodym uczestnikom tematykę tożsamości narodowej (terminy do ustalenia, prosimy o telefon)

— Mamy także propozycję dla klas 7 i 8 szkół podstawowych – lekcje „Józef Piłsudski a odrodzenie państwa polskiego” (Życiorys marszałka i jego droga do niepodległości, prezentacja multimedialna, wystawa „X wieków Płocka”) oraz „Jesteśmy wolni! 11 XI 1918 r. w Płocku” (Płock i płocczanie w czasie I wojny światowej i u progu niepodległości. Prezentacja multimedialna i analiza tekstów źródłowych, wystawa X wieków Płocka). Terminy lekcji do ustalenia, prosimy o telefon.

— Dodatkowo z okazji Narodowego Święta Niepodległości Muzeum Mazowieckie w Płocku przygotowało specjalne warsztaty dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, które odbędą się w naszym Muzeum 10 listopada (w czwartek) o godz. 11.00. Zajęcia składają się z dwóch części – pogadanki dotyczącej tematów narodowych oraz warsztatu artystycznego, podczas którego uczestnicy przygotują małe prace plastyczne związane z tematyką narodową.

Lekcje i warsztaty mają charakter nieodpłatny.

Prosimy o wcześniejsze dokonanie rezerwacji miejsca dla grupy przedszkolnej/szkolnej pod numerem telefonu +48 24 364 70 72.