To wydarzenie zostało zakończone

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych tylko w Spichlerzu!

09 czerwca 2024
godz. 12:00
Spichlerz
Ul. Kazimierza Wielkiego 11B

Święto obchodzone jest w drugą sobotę czerwca i trwa zwykle przez cały tydzień. Zapraszamy Was do Spichlerza 9 czerwca (niedziela) na godz. 12.00 na wspólne dzierganie, rozmowy wspomnieniowe o dziergających przodkach, opowieści o pasji, relaksie i miłym dotyku własnych wyrobów!

Przynieś druty, szydełko, materiał, w którym lubisz pracować i coś, czym chcesz się pochwalić. Jeśli pogoda nam dopisze, usiądziemy na spichlerzowej rampie, zabierzemy się do pracy, a nasze twarze będzie ogrzewać ciepłe słoneczko.

Cieszmy się relaksującym rękodziełem J Święto to zapoczątkowała w 2005 roku Danielle Landes, która chciała, by ludzie kochający dzierganie poznali się, zbliżyli i razem popularyzowali taką formę spędzania czasu. To fantastyczna oddolna inicjatywa, która musi zbliżać ludzi. Nie ma innej możliwości! Serdecznie zapraszamy nawet tych, którzy nie potrafią dziać, a chcą się poprzyglądać. Może odnajdziecie swojego mistrza i wejdziecie w świat dziergającej przygody.

Serdecznie zapraszamy!

Spichlerz Muzeum Mazowieckiego w Płocku, ul. Kazimierza Wielkiego 11 B, godz. 12.00

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o spotkaniu, dzwońcie śmiało do etnografki Eli Miecznikowskiej: 24 262 25 95 lub piszcie: e.miecznikowska@muzeumplock.eu

Udostępnij: