To wydarzenie zostało zakończone

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kurskim

Portret Jarosława Kurskiego, pisarza i dziennikarza, to mężczyzna w średnim wieku, w okularach, w niebieskiej koszuli. Pochylony do przodu, patrzy w obiektyw.
10 stycznia 2023
godz. 18:00
Muzeum Żydów Mazowieckich
Kwiatka 7

„Miała też dwóch synów, których kochała miłością bezkrytyczną, bo byli dla niej substytutem ojca, którego straciła, brata, którego nie miała, i męża, z którym się nie rozumiała” – pisze Jarosław Kurski w swojej najnowszej książce „Dziady i dybuki”, w której mierzy się z trudnym tematem rodzinnym.

Jest gdańszczaninem. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski, aresztowany w stanie wojennym. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy i członkiem redakcji „Solidarności” – podziemnym piśmie regionu gdańskiego, którego pierwszy numer ukazał się w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.  Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Jest Oficerem Krzyża Orderu Odrodzenia Polski i Kawalerem Orderu Francuskiej Legii Honorowej. Autorem książek „Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności”, „Wódz”, „Pokój z widokiem na historię”. Zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Spotkanie z Jarosławem Kurskim poprowadzi Rafał Kowalski.

Udostępnij: