To wydarzenie zostało zakończone

„Sevivon”–koncert pieśni żydowskich Etno Grupy Sansevieria

19 października 2023
godz. 18:00
Muzeum Żydów Mazowieckich
Kwiatka 7

Muzycy Sansevierii przedstawiają się jako miłośnicy wielokulturowości i muzyki etnicznej; łączą pasję do odkrywania źródeł i korzeni muzycznych z fascynacją nowoczesnymi brzmieniami. Wśród nich są artyści, pedagodzy, badacze i kolekcjonerzy dawnych melodii słowiańskich.

Podczas koncertu w MŻM w ramach projektu „Sevivon” zaprezentują utwory klezmerskie i piosenki (w tym kołysanki) ze śpiewnika rodzinnego sióstr Szwarcman, zatytułowanego „W poszukiwaniu złotego jabłka. Lider buch”. – Zachwyciły mnie prostotą, tradycją, historią rodzinną. W żydowskich domach śpiewano piosenki ze szczerego serca, z miłości do muzyki i głosu ludzkiego jako najdoskonalszego i najpiękniejszego z instrumentów – podkreśla Renata Mosiołek, liderka zespołu.

Etno Grupa Sansevieria wystąpi w składzie: Renata Mosiołek (śpiew), Ada Lewaniak (skrzypce), Dawid Wójcik (instrumenty klawiszowe), Robert Kupis (kontrabas), Sławomir Zieliński (klarnet), Jan Zieliński (instrumenty perkusyjne). Towarzyszyć im będą solistki-uczennice Akademii Śpiewu Kookaburra Studio w Łodzi oraz dzieci i młodzież z grupy śpiewaczej Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca w Szczawinie Kościelnym.

Udostępnij: