Sesja historyczna „Wyniki Ogólnopolskich Poszukiwań Miejsca Bitwy pod Słominem z 28 stycznia 1863 r.”

28 stycznia 2022
Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej w Wyszogrodzie

Program „Misja Skarb” i Muzeum Wisły Środkowej i Ziemi Wyszogrodzkiej – oddział Muzeum Mazowieckiego w Płocku oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku serdecznie zapraszają na sesję naukową poświęconą powstaniu styczniowemu.

W programie wykłady:

• dr hab. Jolanta Załęczny, prof. AFiB (Instytut Historii, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie) – „Powstanie styczniowe w Płocku i okolicy. Wydarzenia i pamięć”
  • Dariusz Umięcki historyk regionalista – „Poszli nasi w bój bez broni… Powstanie styczniowe w ziemi wyszogrodzkiej”
  • Michał Antczak „Misja Skarb”- „Wyniki ogólnopolskich poszukiwań miejsca bitwy pod Słominem przeprowadzonych w dniach 11-12 grudnia 2021 r. „
  • Katarzyna Stołowska – Fuz, Muzeum Mazowieckie w Płocku – „Aleksander Sochaczewski życie i dzieło”

Sesji będzie towarzyszyła wystawa odnalezionych pod Słominem artefaktów oraz pamiątek związanych z powstaniem styczniowym ze zbiorów Muzeum w Wyszogrodzie oraz prywatnych kolekcjonerów.