To wydarzenie zostało zakończone

Rodzinne pokazy animacji Serafiński Studio

09 grudnia 2023
godz. 11:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
ul. Kolegialna 6

Kochanie dzieci, kochani rodzice, ciocie, wujkowe, babcie i dziadkowie!

Serdecznie zapraszamy Was na rodzinny, weekendowy pokaz animacji dla dzieci autorstwa Serafiński Studio.

9 grudnia, o godz. 11.00 oraz o godz 13.00 na naszej auli przy ul. Kolegialnej 6 wyświetlimy dla Was kilka odcinków wspaniałych seriali dla dzieci – „Agatka” i „Szmatkowe Królestwo”.

Wstęp jest darmowy. Po pokazie mamy w planach zabawy integracyjne oraz upominki dla każdego dziecka! Całość potrwa ok. 1,5 godziny.

„Szmatkowe królestwo”
Seria dla dzieci w wieku przedszkolnym. Księżniczka Bianka I Chomik Albert mieszkają w Szmatkowym Królestwie, gdzie wszystko zrobione jest ze skrawków materiału. Są dziećmi w wieku przedszkolnym o różnych temperamentach, ale wspaniale spędzają ze sobą czas poznając świat i innych mieszkańców Królestwa. Każdy odcinek jest oddzielną opowieścią z codziennego życia obojga dzieci i ich najbliższych przyjaciół Taty Króla, Mamy Królowej, Wróbla Stefana, Chomika Drwala, Słońca i Księżyca i innych mieszkańców szmatkowej krainy.

„Agatka”
Animowana seria dla dzieci w wieku 3 – 9 lat. Bohaterką filmów jest pięcioletnia Agatka. W przygodach wykreowanych przez wyobraźnię dziewczynki, zawsze towarzyszy jej przyjaciel Chomik Cyryl, domowe zwierzątko, którym Agatka opiekuje się i którego uczyniła swoim powiernikiem i towarzyszem zabaw. Agatka jest rezolutną gadułą, ciekawską i pozytywnie nastawioną do świata. Pomysłodawcą serii i autorem scenariuszy jest Jan Steliżuk, za plastykę filmu i wygląd postaci odpowiadają Teresa i Sławomir Zalewscy a przygody Agatki ubarwił swoją muzyką Robert Ochnio.

Serafiński Studio
Zostało utworzone przez Marka Serafińskiego w 2004 roku początkowo jako Serafiński Studio Graficzno-Filmowe. Głównym profilem działalności studia są krótkie animacje autorskie oraz filmy dla dzieci. W bogatym dorobku studia znajduje się także 50-minutowy film dokumentalny z elementami animacji pt. JANKA oraz produkcja międzynarodową pt. INWENTORIUM ŚLADÓW.
Od 2017 roku firmę prowadzi Małgorzata Bosek-Serafińska.

Pokazy są częścią projektu „Opowieści. Świat jest bardziej skomplikowany niż nasze prawy o nim”, realizowanego przez Muzeum Mazowieckie w Płocku w partnerstwie z Centrum Sztuki Współczesnej Kunstbanken w norweskim Hamar, a finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG_ 2014 – 2021.

Udostępnij: