Film „Kult ciała” (z udziałem m.in. Eugeniusza Bodo) jest opowieścią o rzeźbiarzu, który poszukuje modelki do swojego najnowszego dzieła; poznaje kobietę, która wydaje mu się idealna…
Scenariusz napisał poeta i prozaik pochodzenia żydowskiego Anatol Stern, a za reżyserię odpowiada Michał Waszyński: urodzony w Kowlu jako Mosze Waks, jeden najbardziej znanych twórców polskiego kina przedwojennego. To on wyreżyserował takie hity, jak „Dybuk”, „Znachor”, „Antek policmajster” i „Pieśniarz Warszawy”. W czasie II wojny światowej przebywał na Syberii i w Armii Andersa. Po wojnie wciąż był związany ze światem kina; to on odkrył talenty Audrey Hepburn i Sophii Loren, zaś Orsonowi Wellsowi asystował przy tworzeniu filmu „Otello”.
Podczas seansu muzykę na żywo zagra zespół Czerwie, który specjalizuje się w dźwiękach z pogranicza folku, etno, muzyki eksperymentalnej, teatralnej i filmowej. Czerwie są twórcami m,in. muzyki do spektaklu „Albośmy to jacy, tacy” w reżyserii Piotra Cieplaka na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego (Teatr Powszechny w Warszawie) i do filmów niemych, w tym do „Kultu ciała”. Zespół wziął udział m.in. w szkockim The Hippodrome Silent Film Festival i Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej). Prócz tego dał blisko tysiąc koncertów w krajach europejskich i nie tylko.
Czerwie tworzą: Piotr Bogunia (bas, drumla), Maciej Kudłacik (instrumenty strunowe, perkusyjne i syntezatory), Wojciech Zaborowski (instrumenty klawiszowe, akordeon, instrumenty etniczne) i Tomasz Mańkowski (instrumenty perkusyjne i elektronika).