Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Galeria płocczan XX wieku”. Główny bohater – Broniewski

26 marca 2022
Muzeum MAzowieckie w Płocku
ul. Kolegialna 6

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Z Płocka i dla Płocka. Galeria płocczan XX wieku”. Będziemy wspólnie wędrować przez jej część poświęconą Władysławowi Broniewskiemu.

Zaplanowaliśmy dwa spotkania – godz 12.00 i 14.00. Spotykamy się na wystawie „Galeria płocczan XX wieku:”, przy ul. Kolegialnej 6.

Naszym przewodnikiem będzie Eliza Czapska, wieloletnia kierownik Muzeum Broniewskiego w Warszawie, obecnie dyr. Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. Znawczyni dzieł i życia płockiego poety zatytułowała fragment poświęconej mu ekspozycji „Broniewski – poeta miłości”. I szlakiem miłości wiodło będzie zwiedzanie – od miłości Broniewskiego do rodzinnego domu, Płocka, Tumskiego Wzgórza, przez miłość do Polski, miłość do córki, kończąc na miłości do poezji. Na wystawie w Muzeum Mazowieckim w Płocku obejrzeć można mnóstwo pamiątek związanych z Broniewskim, autografy jego wierszy, kapelusz, teczkę, zegarek, portfel z kosmykiem włosów Anki, do tego jego fotografie, nagrania, tablice poświęcone najważniejszym etapom jego życia.

Wędrówka po wystawie zostanie okraszona ciekawymi opowieściami Elizy Czapskiej.

Wstęp wolny, muzeum serdecznie zaprasza!