To wydarzenie zostało zakończone

Muzealny wieczór walentynkowy w stylu art déco

14 lutego 2024
godz. 17:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
ul. KOlegilana 6

Uwaga wszyscy zakochani w sztuce! Muzeum Mazowieckie zaprasza na wieczór walentynkowy w stylu art déco! Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odebrania w muzeum)! Wrażenia gwarantowane!

Zaczynamy o godz. 17.00 – spotkaniem „Historie miłosne dwudziestolecia międzywojennego”. Przewodniczki Joanna Michalską-Iwankiewicz i Agata Jezierska oprowadzą Was po wystawie art déco przy ul. Kolegialna 6 w Płocku. W swą opowieść wplotą historie romansów sław dwudziestolecia międzywojennego – Eugeniusza Bodo, Zofii Stryjeńskiej, Coco Chanel, Isadory Duncan, Witkacego, Miry Ziemińskiej-Sygietyńskiej.

O godz. 18.00 zapraszamy z kolei do auli muzeum, także przy Kolegialnej 6, na „Tuwima i innych w sałatce” – spektakl komediowy z muzyką na żywo Teatru Form Wielu.

„Tuwim i inni w sałatce” to kolaż zabawnych tekstów kabaretowych i piosenek utrzymany w konwencji międzywojennego teatru. Teksty takich autorów jak min. Julian Tuwim i Antoni Słonimski przypadną do gustu najbardziej wymagającemu widzowi, a znane wszystkim muzyczne przeboje rozkołyszą i rozśpiewają wraz z aktorami całą widownię.

Zakończeniem wieczory będzie lampka wina dla gości muzeum. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga – informacje organizacyjne. Liczba miejsc, zarówno na oprowadzanie, jak i na koncert jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki na oprowadzanie z koncertem albo na sam koncert (który zaczyna się – pamiętajmy – o godz. 18) odbierzecie w sklepiku muzeum przy ul. Tumskiej 8.

Udostępnij: