To wydarzenie zostało zakończone

Koncert zespołu Leliwa Jazz Band

30 listopada 2023
godz. 17:00
Muzeum Mazoiweckie w Płocku
Kolegialna 6

Muzeum Mazowieckie w Płocku i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na koncert grupy Leliwa Jazz Band z programem Tribute To New Orleans.

Zapraszamy na koncert nawiązujący stylistyką do słynnych parad nowoorleańskich. Zespół Leliwa Jazz Band. W jego trakcie wybrzmią m.in.: słynny marsz Bourbone Street Parade, At The Jazz Band Ball, utwory zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Jednym słowem, nie zabraknie utworów zarówno swingowych, marszowych, bluesowych i ragtimów. Ukazując bogactwo stylistyczne jazzu tradycyjnego lat 20-30-tych minionego wieku zespół sięgnie także do muzyki musicalowej, skomponowanej wiele lat później (Hello Dolly, Cabaret). Wszystkie aranżacje utworów wykonywanych przez Leliwę Jazz Band nawiązują do najlepszych tradycji jazzu nowoorleańskiego, udowadniają, że „ten stary, dobry jazz” wcale się nie starzeje.

Wykonawcy:

LELIWA JAZZ BAND

Stanisław Stańczyk – trąbka

Józef Partyka – puzon

Kazimierz Król – klarnet, saksofon altowy

Kazimierz Partyka– saksofon tenorowy

Roman Bartnicki – perkusja, suzafon, śpiew

Roman Starzec – kontrabas, tarka

Edward Wnęk – banjo, aranżacje

Leliwa Jazz Band – zespół został założony przez bandżystę Edwarda Wnęka w 1978 roku. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa. Początkowa nazwa Ragtime Capella podkreślała preferowanie ragtimu, lecz z czasem repertuar rozszerzono o standardy jazzu lat 20 i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Leliwa Jazz Band jest laureatem wielu nagród, koncertuje w Polsce i za granicą. Regularnie występuje w jazz-klubie Bombay-Music w Tarnowie.

Udostępnij: