To wydarzenie zostało zakończone

Koncert Jerzego Filara w Muzeum Mazowieckim w Płocku

03 listopada 2022
godz. 17:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
ul. Kolegialna 6

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na koncert Jerzego Filara, założyciela legendarnego zespołu Nasza Basia Kochana.

Jego kompozycje to m. in. wykonywana przez wielu doskonałych wokalistów piosenka „Za szybą” (Całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę…), czy słynna, energetyczna „Samba Sikoreczka”. Je właśnie usłyszą Państwo na koncercie, a także piosenki z ostatniej płyty „Dwie dusze”. Może się zdarzyć także nieco wspomnień z wcześniejszych albumów. Na pewno nie zabraknie piosenek w klimacie bossa novy.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek spod znaku piosenki autorskiej, poetyckiej, do tekstów własnych i Jacka Cygana, z których, posługując się gitarą, harmonijką ustną i swoim specyficznym, nieco chrapliwym głosem, potrafi wydobyć niezwykłą głębię. Laureat wielu prestiżowych festiwali, nominowany do nagrody Fryderyk za album „Cienie”. Swoje płyty nagrywał z czołówką polskich muzyków jazzowych.

Z pochodzenia zakopiańczyk, na scenie wulkan energii, ale też czarodziej słowa i dźwięku. Osobowość sceniczna, duże poczucie humoru, niezwykła wokalistyka – to cechy sukcesu jego koncertów. Wywodząc się z nurtu piosenki autorskiej, ceni sobie bezpośredni kontakt z publicznością, spontaniczne i wspólne śpiewanie.

W zespole z Jerzym Filarem zagrają: Piotr Engwert – gitara basowa i Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusja i akordeon.

Zapraszamy 3 listopada, o godz. 17 do naszej auli przy ul. Kolegialnej 6. Wstęp na koncert jest darmowy, zabierzcie tylko dobry humor i miłość do poezji i muzyki.

Udostępnij: