To wydarzenie zostało zakończone

Koncert fortepianowy Anny Chmielińskiej

20 października 2023
godz. 17:00
Muzeum Mazowieckie w Płocku
Tumska 8

Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na koncert fortepianowy Anny Chmielińskiej, polskiej pianistki mieszkającą obecnie w Zurychu.

Anna Chmielińska ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Piotra Palecznego (2018). Następnie kształciła się pod kierunkiem prof. Echarta Heiligersa w Zürcher Hochschule der Künste, gdzie zdobyła tytuł podwójnego magistra na kierunku Master Music Performance (2020) oraz Master Musik Pädagogik (2022). Swoją edukację uzupełniła programem Certificate of Advanced Studies na kierunku Liedgestaltung w klasie wybitnego pianisty Christopha Bernera (2023).

Jej zainteresowania muzyczne, oprócz klasycznego repertuaru pianistycznego, rozszerzają się o wykonawstwo pieśni i muzyki kameralnej. Brała udział w prawykonaniach oper – ,,Anonymous” Rafała Ryterskiego (UMFC) oraz „Tango” Michała Dobrzyńskiego (Warszawska Opera Kameralna). W 2023 roku miała również okazję brać udział w koncercie poświęconym wybitnemu japońskiemu kompozytorowi Toshio Hosokawie, z kompozytorem obecnym na publiczności.

Poza aktywnością artystyczną, Anna poświęca się działalności pedagogicznej. Prowadzi Piano Studio w Zurychu oraz ma swoją klasę fortepianu w Musikschule Zürcher Oberland.

W programie koncertu:

L. van Beethoven – Sonata fortepianowa E-dur op. 109

J. Brahms – Fantazje op. 116

B. Bartok – Ludowe tańce rumuńskie

S. Prokofiev – Sonata fortepianowa d-moll op. 14

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Udostępnij: